Hver dag legger vi ut tips om en gratis strikkeoppskrift. Noen ganger er det en ny oppskrift, andre ganger kan det være en oppskrift som fortjener å tas fram igjen.
Dagens oppskrift: Hjerteteppe av Quiltehuset
NB: Lenka i innlegget over fungerer ikke lenger, men du finner oppskriften her (Hentes ned som PDF)
Hei. Jeg kan ikke finne oppskrift til hjerteteppe. Er det mulig å få det tilsendt på mail?
Hei. jeg vil gjerne ha oppskriften på hjerteteppe, men får ikke lastet den ned. vil gjerne ha den på mail dersom det går an.
Hei Mona og Gerd,
Nå er det lagt ut en lenke der dere kan finne den.
Takk for at dere sa fra! 🙂
-Strikkeoppskrift.com
Dette teppe var nydelig, kunne tenkt meg oppskriften om det er mulig
Jeg har ikke skriver ..så jeg må da spørre om det er mulig å få den på mail:Får et oldebarn i juni..har lyst til å strikke dette teppet. Rita Waglen Johansen. 🙂
Hei! Sitter å strikker dette hjerteteppet, helt nydelig!! Men hvor mange riller er det mellom hver rapport?? Ser bare rutemønsteret😱
Hei Veronika,
Det står i oppskriften «10 masker på sidene og 5 masker mellom hjertene strikkes rett på retten og vrangen.»
Hei
Er fersk strikker og har strikket hjerteteppe i babyull lanett og i drobs baby merino. Det første vasket jeg og det strekkte seg så ble ikke fint. Ble anbefalt drops og det skjedde igjen. Noen som kan tipse om hva som bør gjøres sier jeg tusen takk.
Mvh Anita
Hei, fikk du noe svar på spørsmålet ditt? Jeg er også fersk strikker og lurer på om jeg skal tørre å prøve meg på dette teppet! 😲
Hei,
Er det mulig å få oppskriften på Hjerteteppet?
Hei Anne,
Du kan hente den ned ved å trykke på den lenka etter NB, da blir den lastet ned som en PDF.
-Strikkeoppskrift.com
Jeg skulle gjerne hatt mønsteret på Hjerteteppe. Hvordan kan jeg få det? Mulig å få det tilsendt?
Hei Sigrun,
Du kan hente det ned via lenka i innlegget. Det tar littegrann tid, men det er bare å vente, så blir det hentet ned som en pdf-fil.
Sitter og strikker dette nå. Hvor mange riller skal mellom hver «runde» med hjertediagrammer? Har nå strikket ferdig 6 hjerter etter mønsteret side om side med 5 masker mellom mønster, men hvor mange riller skal jeg ha før neste omgang hjerter?
Hei, kan du sende meg oppskriften på mail er du snill?
Hei, er det feil i mønsteret? Ser i rad 2 at det er 2 m skal den bort? 1. rad 1 vr, 2. rad 3 vr osv?
Hei! Finner ikke noe i mønsteret som sier hvor mange riller det skal være mellom hver hjerterad (horisontalt).Ser ut på bildet som det er 4 riller, altså 8 pinner. Stemmer det?
Hei .Det skjal være 5 riller mellom hjertene, 10 omganger